2021.10.15-én egészségnap a csengődi óvodában

Október 15-én, pénteken családi egészségnapra hívtuk a gyerekeket és a szülőket, valamint a falu lakosait a csengődi óvodába. Kuncz Tímea óvodavezető és és az óvoda dolgozói munkájának gyümölcseként gyermekközpontú programokra invitáltunk kicsiket és nagyokat egyaránt.

Délelőtt a gyerekekkel gyümölcsöket, zöldségeket kerestünk, rajzoltunk, színeztünk, egészséges gyümölcssalátákat és zöldségtálakat készítettünk-kóstoltunk, valamint a zöldségekkel mókásan-vidáman tornáztunk. A délután folyamán a lelki egészség jegyében Török Zsuzsa klinikai szakpszichológussal pszichológiai tanácsadásra vártuk a falu érdeklődő lakosait, majd Turú Balázs közreműködésével táplálkozási- és életmód-tanácsadáson vehettünk részt, illetve Bíró Gáborral közös zumbázással mozoghattunk együtt.

Az ingyenes rendezvény – amelyen a Kiskőrösi Egészségfejlesztési Iroda munkatársai is közreműködtek – az „Együtt egy szebb jövőért” című, EFOP-1.5.3-16-2017-00102 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.