Honlap testreszabása

készítette a honlap.hu

Ismét gyermekhetet tarthattunk a Csengődi Napközi Otthonos óvodánkban

2022. május 30-tól június 3-ig végre a pandémia lecsengése után ismét gyermekheti programok várhatták óvodán gyermekeit, testvéreit és azok szüleit.

A gyermekhét gazdag programokat kínált minden résztvevő számára.

Hétfőn a Művelődési Ház könyvtárában ismerkedhettek ovisaink a könyv birodalmával az óvónénik vezetésével, akik élménydús mesélésükkel repítették el a kicsiket a mesék képzeletbeli csodálatos birodalmába. Csatainé Erzsike néni a nagyteremben a szövés tudományát mutatta be a gyermekeknek, akik óriási lendülettel vetették bele magukat ebbe az új, mindennapi életünkből eltűnni látszó tevékenységbe. Voltak gyermekek, akik gyermeknapi képeket színeztek kedvük szerint, amivel szüleiket ajándékozhatták meg.

Kedden az Egészségügyi Gyermekjóléti és Szociális Intézmény Család- és Gyermekjóléti Központ dolgozói varázsoltak megható és vidám pillanatokat óvodánkban kicsinyek és nagyok számára annak a kis süninek a történetével, amiben kis tüskés barátunk felfedezheti nem túl barátságos tüskéi "varázsát" a "Mese a süniről, aki utálta a tüskéit" című mesefeldolgozás során.

Szerdán Rózsás Viki szépítette meg óvodánk játszóterén ovisaink, testvéreik és szüleinek napját zenés-táncos vidám-játékos előadásával. Majd egy rendkívül jó hangulatú délelőttöt tölthettek együtt gyermekek és felnőttek egyaránt, végre újra megélve a gyermekek, a szülők és az óvodai dolgozók együtt eltöltött játékos perceit. Kádár Zétényke szülei édes finom epret ajánlottak fel a gyerekek számára, amit a kicsik mind az utolsó szemig el is tüntettek a fánkkal, és egyéb nyalánkságokkal egyetemben.

A csütörtöki pihenőnap után újult erővel indult neki óvodánk kis csapata a kenyérbolt felé, ahol sok kis éhes pocak telhetett meg jótékony adakozóink, Tamás Péter Bencike szülei és a kenyérbolt jóvoltából Csengőd finom fagylatjával.

Jó volt újra együtt lenni, játszani, elmerülni a gyermekek varázslatos világában ezen az élményekben gazdag gyermekhéten!

Hálás szívvel köszönjük Mindenkinek, aki bármely formában is hozzájárult ehhez a pillanatokhoz, legyen az energiánk, időnk vagy anyagi javaink feláldozása! A gyermekeinkért úgy hisszük, mindez megéri!

Ahogy Saint-Exupéry Kis herceg című regényében írja:

"Előbb minden felnőtt gyerek volt. (De csak kevesen emlékeznek rá.)”

"A gyerekeknek nagyon elnézőknek kell lenniük a felnőttek iránt.”

Néhány életképecske a teljesség igénye nélkül honlapunk galériájában megtalálható!