Honlap testreszabása

készítette a honlap.hu

Nagy Hét Óvodánkban 2022 június 3. hetében

Végre elérkezett nagycsoportosaink számára a várva várt Nagy Hét, amit izgatottan várt óvodánk apraja-nagyja.

A Csengődi Napközi Otthonos Óvoda hagyományi közé tartozik a legnagyobb eseménysorozata: a Nagy Hét. Idén ismét teljes fényében ünnepelhettük meg elköszönő csiga nagycsoportosainkat ezekben a megható napokban 2022 június 3. hetében.

2022. június 14-én kedden nagyjaink pedagógusaikkal és néhány szülővel karöltve kiránduláson játszhattak együtt Kiskőrösön a Tarkabarka Játszóházban, majd e vidám napot egy közös fagyizással zárták.

Csütörtökön a Nagy Napon vehettek részt búcsúzó "csigásaink", amelyen szépen feldíszített csoportszobájukban vendégelték meg a pillangó csoport pedagógusai és szülei finomabbnál finomabb falatokkal. Ezt követően birtokba vehették a parkban felállított ugrálóvárat, és lovacskázhattak is a bátor iskolába készülő gyermekek. Ezen a napon köszöntek el  Polgármesteri Hivatal dolgozóitól, ahol szintén megvendégelték gyermekeinket.

A Nagy Hét csúcspontja a pénteki délután 17 órai ballagás volt, ahol az ügyes nagycsoportosok pedagógusaik vezetésével nagyon nívós, megható, népi gyermekjátékokból és szebbnél szebb ballagó versikékből és dalokból összeállított csokorral lepték meg a nézőközönséget az alkalomhoz illően szépen feldíszített Csengődi Művelődési Házban az óvodavezető, Kuncz Tímea köszöntője után. A műsort óvodapedagógusaik: Markó Emese és Suba-Sebestyén Krisztina, valamint Turú Gyuláné népi játék és táncoktató állították össze, s velük Töth-Zsámboki Andrea dadusnéni is aktívan részt vett annak előadásában. A gyönyörű műsor után az óvodavezető, Kuncz Tímea megható gondolatokkal és személyre szóló versikékkel szánt útravalóval, valamint kis tarisznyákkal köszönt el kedves óvodásaitól. Zárásként a pillangó középső csoport gyermekei egy-két verssel köszöntek el óvodás társaiktól annak reményében, hogy a leendő elsősökkel majd egy év múlva találkozhatnak az iskolában immár iskolás gyermekként.

A pandémia lecsengése után végre ismét méltóképpen köszönhettek el nagycsoportosaink attól az intézménytől, ahol 3-4 évet tölthettek el szerető közegben. Talán Gazdag Erzsi verse írja le legjobban ezt a csodálatos helyet, amitől Csiga csoportos gyermekeink ezen a héten elköszönhettek!

Gazdag Erzsi: Vers az óvodáról
Olyan ez az óvoda,
mint egy mese -palota
csupa dal, csupa vers
csupa játék.

Énekel itt valahány
kicsi fiú, kicsi lány.
Ha lehetne még,
én is ide járnék.

Óvó néni úgy szeretne:
anyám helyett anyám lenne
Sose sírnék, sose rínék,
Egész nap csak énekelnék.

A Nagy Hét életképecskéi honlapunk galériájában megtekinthetőek: